Amsterdam Zuid Oost | E-Buurt kavel 2
Betaalbaar wonen in een buurt om trots op te zijn
Expertise
Realisatie
Locatie
Amsterdam
Status
In productie
Aan de rand van de Bijlmer, tussen de E- en G-buurt, ontstaat een levendige, duurzame en groene woonbuurt: de E-buurt Oost. Rochdale ontwikkelt in totaal 149 huurwoningen, verspreid over de gebouwen Kavel 2 en Kavel 1B.
Op kavel 2 langs de Elsrijkdreef wordt een woontoren van 89 sociale huurappartementen gerealiseerd. De woontoren is verdeeld over 10 bouwlagen. Er zijn 11 woningtypes ontwikkeld: twee-, drie- en vierkamerappartementen met een gebruiksoppervlakte variërend van 60 m² tot 80 m². In de zuidoost- en noordwestgevel is de begane grond uitgebouwd. Op de 7e verdieping springt de gevel één beuk terug en ontstaat er een plat dak met ruimte voor kleine dakterrassen. Op de begane grond is er ruimte voor vijf appartementen, zijn de technische ruimtes gelegen en wordt een fietsenstalling voor scooters en 271 fietsplekken gerealiseerd. Op de verdiepingen is er ruimte voor tien appartementen en vanaf de 7e verdieping zijn dat er nog acht.
Op de daken van de eerste, de zevende en de dakverdieping bevinden zich groendaken met planten, kruiden en mos-sedum. Tevens zorgen deze daken voor de benodigde waterretentie.
Project
89 sociale huurappartementen
Oplevering
2025
Opdrachtgever
Rochdale
Architect
KOW architecten
We werken samen met de beste


